Your search results

Špecifiká realitného trhu

Posted by Egyptnehnutelnosti on 4 marca, 2016
0

Ako doklad pre nákup nehnuteľnosti v Egypte stačí platný pas a platné vízum. Cudzinec môže podľa tamojšieho investičného zákona vlastniť maximálne dva pozemky vo veľkosti najviac 4-tisíc štvorcových metrov a maximálne štyri nehnuteľnosti pre seba a svoju rodinu. Pokiaľ nehnuteľnosť zaregistrujete, čo nie je povinné, nie je možné ju v nasledujúcich piatich rokoch predať, ak nebudete chcieť znovu v Egypte investovať.

Daň z nehnuteľnosti platí len predávajúci, nie kupujúci a pohybuje sa od 2,5 až 4 % z ceny. Daň z prenájmu sa podľa zákona vymeriava z 50 % nájomného, a to vo výške 10 až 20 %.

Európania majú často predsudky, ktoré sa týkajú bezpečnosti v Egypte. No vraj zbytočne. „Táto krajina bezpečnosť turistov a cudzincov veľmi úzkostlivo chráni, každý problém alebo škandál by mal zásadný dopad na turistiku a zahraničné investície a oboje je pre ich ekonomiku extrémne dôležité. Napriek tomu, že si môžete všimnúť zvýšené opatrenia, ako je ochranka v hoteloch a rezortoch alebo kontrolné stanovištia polície a armády na cestách, nijako to neobťažuje a priamo v centre Hurghady si to ani nevšimnete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings