Your search results

V Egypte kúpite apartmán za cenu garsónky

Posted by Egyptnehnutelnosti on 16 júna, 2022
0

Patrí medzi krajiny s najdlhšou históriou, kolísku civilizácie. Na jeho starobylé pamiatky sa pozeráme s úžasom. Jedna z nich patrí aj medzi sedem divov sveta. A aj keď je jednou z najľudnatejších krajín Afriky, pre turistov ostáva lákadlom, ktorému radi podľahnú.

Táto stredomorská krajina je na severovýchode ohraničená pásmom Gazy a Izraelom, na východe Akabským zálivom a Červeným morom, na juhu Sudánom, na západe Líbyou. Vďaka starovekej civilizácii sa pýši niekoľkými svetovo preslávenými stavbami – či už spomínaným divom sveta, teda pyramídami v Gíze, alebo Veľkou sfingou. Áno, je to Egypt.

Okrem pamiatok má navyše ešte ďalší bonus, a tým je azúrové more, široké piesočné pláže, koralové útesy a hlavne cenovo dostupné luxusné ubytovanie.

„V súčasnej dobe je veľký záujem o 3- a 4-izbové apartmány v luxusnom rezorte Selena Bay, ktorý má vlastnú pláž. Ponúka všetko, čo si môže zákazník priať. Dvojizbové apartmány s prvkami podľa starogréckeho štýlu v cene do 38-tisíc eur, trojizbové apartmány s veľkými terasami sa dajú získať za cenu do 78 000 eur. Ceny sa potom líšia podľa veľkosti bytu a podľa podlaží.

Investovať do nehnuteľností sa dá v Egypte v turistických lokalitách ako Hurghada, Sharm El Sheikh a Marsa Alam.

Priame lety sú však len do Hurghady. „Marsa Alam má pekné more, ale je to lokalita len s pár hotelmi a nijako obzvlášť sa nerozvíja. Podobne je na tom aj Sharm El Sheikh. Síce ide o vyhľadávané letoviská, ale skôr len pre klientov cestovných kancelárií. Pre investíciu vhodné nie sú. Priame lety zo Slovenska tam sú len cez leto a nehnuteľnosti sú veľmi ďaleko od mora,“ vysvetľuje konateľ realitnej kancelárie.

Aj v Hurghade je však potrebné dať si pri kúpe nehnuteľností pozor. Predajcovia síce ponúkajú lacné byty v bytových domoch a lacné apartmány v rezortoch, sú ale bez pláží a pre Európana úplne nevhodné. Navyše ich často ponúkajú predajcovia bez živnostenského oprávnenia a povinného poistenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings